97,27% калушан висловились на референдумі за оголошення Калуша зоною надзвичайної екологічної ситуації
http://zik.com.ua/ua/news/2010/01/18/212627
18 січня 2010 р., 09:46
Учора, 17 січня, у місті Калуші на Івано-Франківщині одночасно з президентськими виборами відбувся місцевий консультативний референдум, на який було винесене таке питання: «Чи вважаєте Ви, що територія міста Калуша є зоною надзвичайної екологічної ситуації?». «Так» відповіли 30 436 калушан або 97,27%. Про це 18 січня власкору ЗІКу повідомили у Калуській міській раді.
До списку виборців на місцевий референдум було внесено 53 898 калушан. Бюлетені отримали 31 289 осіб, стільки ж – взяли участь у референдумі. Проти надання території Калуша статусу зони надзвичайної екологічної ситуації висловились 748 мешканців міста. Визнано недійсними 99 бюлетенів.
Як зазначають у Калуській міській раді, місцевий консультативний референдум щодо надання місту Калушу статусу території надзвичайної екологічної ситуації призначений у зв’язку з тим, що «екологічні проблеми міста хіміків тривалий час не вирішуються».
Міський голова Ігор Насалик «на сьомому небі» від результатів референдуму, – кажуть калушани. Він сподівається, що «нарешті на екологічні проблеми Калуша центральна влада зверне увагу». Ігор Насалик сподівається на Указ Президента України з цього приводу і на те, що у держбюджеті-2010 окремим рядком буде визначено фінансування на вирішення нагальних екологічних проблем міста Калуша.
У міськраді стверджують, що результати референдуму «повинні стати останнім аргументом достукатися до держави, оскільки чисельні звернення у минулому році до чинного Президента, уряду, парламенту та РНБО результату не дали».
Довідка ЗІКу.
17 листопада 2009 року сесія Калуської міської ради прийняла рішення про проведення цього референдуму.
25 грудня 2009 року Калуський міський голова Ігор Насалик прийняв розпорядження № 370 «Про склад дільничних комісій з проведення консультативного референдуму», згідно якого утворено 29 дільничних виборчих комісій, 2 з яких – спеціальні (у лікарнях).
Рішення про проведення референдуму було погоджено з Територіальною виборчою дільницею номер 86, що працювала у місті Калуші. Усі ДВК по референдуму працювали незалежно від ДВК по виборах Президента України, мали свої окремі скриньки.
Проблема №1 у місті Калуші – надзвичайна екологічна ситуація на території діяльності ДП «Калійний завод», що ускладнилася після липневої повені 23-27 липня 2008 року. Можливий прорив дамби «спричинить екологічну катастрофу з непередбачуваними наслідками»
Екологічна проблема №2 Калуша – просідання земної поверхні над шахтними виробітками, на яких стоять сотні житлових будинків (відселенню підлягають десятки калушан, – ЗІК.).
По-третє, на території ТОВ «Оріана-Галев» розташоване єдине у Європі сховище токсичних відходів. На полігоні токсичних відходів утилізовано понад 11 тис. тонн речовини першого класу небезпеки гексахлорбензолу.
Інформація надана - zik.com.ua
Немає коментарів:
Дописати коментар